78143

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 12. 9. 2017
Re: 112.73...

Jazyku co komunikují s databází moc nezumím, ale rozumím objemu dat. Ten logicky je pořád stejný. Takže když pošle připojený klient typu ZO, jeho požadavek na průtok objemu dat DB bude přibližně stejně dlouhý jak 20 připojení jeho např. 20 ti členů která ZO zpracovává v jedné dávce.

Tz. kupříkladu že 20 odeslaných kompetních požadavků na DB kvůli D1 bude stále 20 kompletních požadavků. Nebude jich v případě přihlášení 20 klientů více.

Druhá věc je tzv. vyvolané sezení. Tz. udržované připojení vynucené pro časovou prodlevu co klient má daný serverem v době nečinost než ho server sám odpojí kvůli systémovým nárokům. To předpokládám že v tomto se vždy server musí naddimenzovat a mít připojených např. 20t uživatelů současně je o paměti a rychlosti sběrnice serveru. Ale i těch 20t uživatelů současně zpravidla nebývá při dnešním hw a optimalizaci velký šok. Také co jsem prozkoumával CIS, tak používá tz. replikační metodu předávání dat. Databáze co se nainstaluje v počítači ZO se jen z části synchronizuje po spojení jen s částí databáze serveru v Praze. Což je typické RPC spojení známé a dost používané např při odesílání pádu systému atp. A to je velmi úsporné a má svůj jednoduchý protokol předávání dat._gp_
..........
R. Polášek (90.178.51.173) --- 12. 9. 2017
Re: 112.73... (70951) (70952) (70953) (70955) (70957) (70958) (70959) (70960) (70961) (70962) (70967)

"Systém CIS má zcela určitě systém práv, otom ale nic nevíš a tlápeš sám. Když se omezí právo včelaře v CISu pouze na jeho formuláře a věci okolo něho a nebude vidět nic jiného a kničemu jinému nebude mít přístup, tak to, co píšu není slátanina ale jen rozšíření možností CISu."
-------------------------
To ale právě není úplně samozdřejmé, aby databáze mohla mít uživatele s omezeným přístupem jen na některé segmenty dat. A pokud už má, není samozdřejmé, aby bylo možné evidovat přes těch 60 tisíc takových uživatelů, pro každého člena ČSV. A pokud by to všechno bylo, je otázka, jak ta databáze má ošetřen požadavek současného přístupu více uživatelů k jednomu segmentu dat databáze. Je totiž obrovský rozdíl, pokud členů databáze je nějak 150, to znamená přístupy pouze za ZO, pak třeba krajské výbory a 2 - 4 přístupy pro vedení ČSV. Nebo když uživatelů databáze je 30 - 60 tisíc, neboli včelaři s přístupem k PC. V prvním případě se současný přístup prakticky nemusí ošetřovat, stačí je jen identifikovat a nechat po vyměřeném čase spadnout. V druhém případě je nutné současný přístup řešit, což bývá poměrně složité a relativně dost to ubírá na výpočetní síle serveru. Ale být to musí, jinak by se v době třeba po nějakém vyhlášení podmínek dotace najednou chtělo připojit a změnit záznamy stovky a tisíce uživatelů a připojení k databázi by tak pořád padalo a databáze byla nefunkční.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 70975


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu